Apgriezienus uzņemot mūziķa Andra Kiviča un sabiedrības dāmas Lienes Skulmes skandalozajām attiecībām, kas nemitīgi vērojamas arī publiski, sarosījušies arī bērnu tiesību aizstāvji, otrdien vēsta izdevums “Kas jauns”.

Jau ziņots, ka īsā laikā esam piedzīvojuši gan leģendāro tiešraidi no vannas, gan Andra piekrišanu boksēties ar bēdīgi slaveno viltus ziņu “tēvu” Niku Endziņu, gan paziņojumu par abu piedalīšanos realitātes šovā un aizbraukšanu no valsts, gan pirmdienas vakara skandālu, kad Kivičs kādā Rīgas restorānā esot izsitis zobu oficiantei. Par pēdējo gadījumu otrdienas rītā komentārus beidzot sniedzis arī pats Andris, kurš nenoliedz konfliktu, bet norāda, ka nekādu zobu sievietei nav izsitis.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) uzsver, ka notiekošais ir emocionāla vardarbība pret pāra bērniem, tādēļ gatavo iesniegumu policijai un gatava iesaistīt arī bāriņtiesu. VBTAI pārstāve izdevumam norāda, ka šādi gadījumi, kad bērni netieši tiek iesaistīti vecāku savstarpējo attiecību risināšanā publiskā vidē, kā arī ilgstoša vecāku privātās dzīves atspoguļošana var bērnos izsaukt daudz emociju. Tas var ietekmēt viņu emocionālo labsajūtu kopumā, radīt spriedzi, kaunu, dusmas, aizvainojumu, nomāktību, trauksmi.

Viņa norāda, ka pastāv risks – publiski pieejamā informācija kā video, foto un raksti var tikt izmantoti emocionālai vardarbībai skolā. Citi bērni vai pieaugušie var izsmiet, atstumt, pazemot, pārmest vecāku uzvedību un tamlīdzīgi. Inspekcijas redzeslokā Kiviča un Skulmes uzvedība publiskajā telpā ir jau no paša sākuma.

VBTAI gatavo iesniegumu Valsts policijai, lūdzot rast iespēju slēgt Kiviča “Facebook” kontu. Situācijai neuzlabojoties, inspekcija gatava iesaistīt bāriņtiesu, lai skaidrotu bērnu situāciju.

Avots