Neatkarīgi no tā, garšo jums olas vai nē, es esmu pārliecināts, ka jūs ledusskapī vismaz dažas ir vienmēr.

Brokastīs ēdu olas ne tikai tāpēc, ka man garšo, bet arī tāpēc, ka nesen uzzināju, ka tādām brokastīm ir daudz priekšrocību. Izrādās, ka olas ir ļoti vērtīgs produkts.

Kas ir olās?

Daudz kas. Ir vitamīni A,D,E un B12, riboflavīns un folāts. Bez tam olās ir minerāli – jods, dzelzs, kalcijs, cinks un selēns. Daudz, vai ne?

Olas un holesterīns

Iespējams, ka esat dzirdējuši, ka olas ir kaitīgas tāpēc, ka tajās ir holesterīns?

Nav tiesa. Protams, olās ir holesterīns, bet ne tas, kurš piesārņo asinsvadus. Kā saka dietoloģe Džsennija Nenvika intervijā zviedru saitam ”Aftonbladet”, olās ir augsta blīvuma lipoproteīds (labais holesterins), un vēl olās ir daudz citu elementu, kas ir noderīgi veselībai.

1. Vājējiet ar olu palīdzību

Mūsdienu dietologi apliecina, ka proteīniem bagātas brokastis, lai cik tas dīvaini neizklausītos, palīdz atbrīvoties no liekā svara.

Saskaņā ar pētījumie, mazkaloriju diēta kombinācijā ar olu porciju palīdzēs liekos kilogramus nomest divas reizes ātrāk.

Bez tam, atcerieties, ka apēdot olas, jūs sāta sajūtu jutīsiet ilgāk, tas palīdzēs atturēties no lieku kaloriju uzņemšanas.

2. Olas stiprina imūnsistēmu

Ņemot vērā to, ka pēc ziemas mūsu organisms ir noilgojies pēc vitamīniem un saaukstēšanās slimību un gripas sezona vēl nav beigusies, ir īstais laiks ēst olas, lai stiprinātu imunitāti.

Divas olas dienā palīdzēs jūs pasargāt no infekcijām, vīrusiem un saaukstēšanās.

Vienā olā ir 22% diennaktī ieteicamā selēna daudzuma. Selēns nepieciešams imunitātes stiprināšanai.

3. Olas uzlabo atmiņu

Esat dzirdējuši par aminoskābi holīnu? Tā ietekmē nervu signālus, kuri palīdz atcerēties ikdienas sīkumus – piemēram, kur esam atstājuši atslēgu vai maku.

Papildus uzņemts holīns palīdz uzlabot atmiņu un reakcijas ātrumu.

4. Iedarbīgs līdzeklis acīm

Luteīns palīdz jūsu acīm saglabāt asu redzi. Jaumi pētījumi apliecina, ka vistu olas ir bagātas ar luteīnu un tādējādi  tās ir vērtīgas jūsu acīm. Luteīns veidojas pašās acīs un tas pasargā tīkleni no bojājumiem.

5. Olās ir D vitamīns. Tas līdzsvaro nepieciešamo skābju – sārmu līdzsvaru mutes dobumā un kaulos. Vēl D vitamīns palīdz cīņā pret depresiju.

6. Skeleta stiprināšana

Kad ēdat olas, jūs uzņemat kalciju, kas nepieciešams skeleta stiprināšanai un osteoporozes novēršanai.

7. Labvēlīgi ietekmē asinis

Olas satur daudz folijskābes, kura ir arī B vitamīns, kas nepieciešams jaunu eritrocītu veidošanai.

Cilvēki, kuriem trūkst folāta, ir pakļauti anēmijas attīstībai. Folāts ir nepieciešams arī augļa attīstībai mātes organismā. Vērtīga informācija tām, kuras gatavojas kļūt par māmiņām.

8. Olas palēnina novecošanas procesus

Kā jau minēts, olās ir aminoskābes, kuras piedalās šūnu reģenerācijā un veidošanā, tas palīdz cīņā pret novecošanu.

Novecojot pieaug nepieciešamība pēc D vitamīna. Cilvēkiem virs 60 gadiem ieteicamā norma ir 10 mikrogrami. Vienā olā vidēji ir 0,7 mikrogrami D vitamīna.

9. Samazina sirds – asinsvadu slimību risku

Kanādas zinātnieki konstatējuši tiešu saikni starp olu ēdieniem un sirds – asinsvadu saslimšanām un dažiem vēža veidie, raksta portāls „Feel Good”.

Iemesls ir divi svarīgi antioksidanti – triptofāns un tirozīns, kas ir olās.

Cilvēki, kuriem ir zems zema blīvuma lipoproteīnu līmenis, ir pakļauti riskam saslimt ar sirds – asinsvadu slimībām. Kā izrādās, olas var paaugstināt zema blīvuma lipoproteīnu līmeni un tādējādi samazināt sirds – asinsvadu problēmas.

10. Uzaudzēt muskuļus

Cilvēki, kuri vēlas palielināt muskuļu masu, lieto uzturā daudz olu. Olas bagātas ar proteīniem, kas palīdz pieaudzēt muskuļu masu.

11. Olas aizsargā ādu, matus un nagus

Starp daudzām vērtīgām olu īpašībām ir daudz B grupas vitamīnu un omega-3 taukskābju, kuras palīdz uzturēt veselu ādu, matus un nagus.

Esmu pārliecināts, ka jau zinājāt, ka olas ir vērtīgas un noderīgas veselībai, bet iespējams, ka šis raksts jums sniedza jaunus faktus par olām, kurus jūs vēl nezinājāt.

Raksta avots: amizanti.lv